HOME
  COMITETE
  INREGISTRARE
  PROGRAM STIINTIFIC
  PROGRAM SOCIAL
  LOC DESFASURARE & INFORMATII CAZARE
  DATE IMPORTANTE
  CONTACT
MATCONS 2011
MATCONS 2009
 
 

COMITETUL ONORIFIC
JAN WOUTERS, Institutul pentru Conservare Getty, Los Angeles, SUA
LUIGI CAMPANELLA, Universitatea La Sapienza din Roma, Italia
GIORGIO BONSANTI, Universitatea din Florenta, Italia
FLORICA ZAHARIA, Muzeul Metropolitan de Arta, New York, SUA
CARMEN PÉREZ GARCÍA, Institutul Valensian pentru Conservare si Restaurare, Spania
VIRGIL STEFAN NITULESCU, Presedinte, ICOM Romania
ION PRIOTEASA, Presedinte, Consiliul Judetean Dolj, Romania
MIHAI VIOREL FIFOR, Director, Muzeul Olteniei, Craiova, Romania
ION VLADIMIRESCU, Rector, Universitatea din Craiova, Romania
ANCA GHINESCU, ANCS–Ministerul Educatiei si Cercetarii, Bucuresti, Romania
IOAN OPRIS, Muzeul National de Istorie, Bucuresti, Romania

COMITETUL STIINTIFIC INTERNATIONAL
DEMETRIOS ANGLOS, FORTH–IESL, Universitatea din Creta, Grecia
BERNHARD BLÜMICH, RWTH Universitatea din Aachen, Germania
BRUNETTO G. BRUNETTI, Universitatea din Perugia, Italia
GIUSEPPE DELLA GATTA, Institutul National de Cercetari Metrologice, Torino, Italia
RENÉ LARSEN, Institutul de Conservare, Academia Regala de Arte, Copenhaga, Denemarca
BERTRAND LAVEDRINE, MNHN/CNRS, Paris, Franta
ROCCO MAZZEO, CIRSA/M2ADL, Universitatea din Bologna, Italia
COSTANZA MILIANI, CNR-ISTM, Universitatea din Perugia, Italia
MARIANNE ODLYHA, Colegiul Birkbeck, Universitatea din Londra, Marea Britanie
HANNELORE RÖMICH, Institutul de Arte Frumoase, Universitatea din New York, SUA
GIUSEPPE ROSSI, Institutul National de Cercetari Metrologice, Torino, Italia
MANFRED SCHREINER, Institutul pentru Stiinta si Tehnologie, Academia de Arte Frumoase, Viena, Austria
MATHIAS STRLIC, Universitatea din Londra, Marea Britanie

COMITETUL STIINTIFIC LOCAL
ELENA BADEA, Universitatea din Craiova & Universitatea din Torino
TUTU BARBULESCU, Muzeul Olteniei, Craiova
RADU CONSTANTINESCU, Universitatea din Craiova
SIMONA VIOLETA GHEORGHE, Muzeul Olteniei, Craiova
LIVIA BUCSA, Universitatea Lucian Blaga, Sibiu
ALINA MARIA GARAU, Muzeul Olteniei, Craiova
DORIN BARBU, Muzeul National Brukenthal, Sibiu

COMITETUL LOCAL DE ORGANIZARE
RODICA FLORENTINA OPRITESCU, Muzeul Olteniei, Craiova
ADELA GABRIELA DUMITRU, Muzeul Olteniei, Craiova
ANISOARA VATUIU, Muzeul Olteniei, Craiova
MARINELA POPESCU, Muzeul Olteniei, Craiova
CRISTINA CAMELIA GHITESCU, Muzeul Olteniei, Craiova
STAMATE CRISTIAN, Muzeul Olteniei, Craiova
LEONARD IONESCU, Muzeul Olteniei, Craiova
VALENTIN PREDA, Muzeul Olteniei, Craiova

COMITETUL STIINTIFIC PENTRU TRAINING COURSE
GIUSEPPE DELLA GATTA, presedinte, Institutul National de Cercetari Metrologice, Torino, Italia
MARIANNE ODLYHA, Colegiul Birkbeck, Universitatea din Londra, Marea Britanie
PAOLO FERLONI, Universitatea din Pavia, Italia
ELENA BADEA, Universitatea din Torino
FULVIO MERCURI, Universitatea din Roma Tor Vergata, Roma, Italia
LUCRETIA MIU, INCDTP, Bucuresti, Romania
PETRU BUDRUGEAC, Institutul National de Cercetare si Dezvoltare ICPE-CA, Bucuresti, Romania

COMITETUL STIINTIFIC PENTRU WORKSHOP
MANFRED SCHREINER, Institutul pentru Stiinta si Tehnologie, Academia de Arte Frumoase, Viena, Austria
DEMETRIOS ANGLOS, Universitatea din Creta, Grecia
GIUSEPPE ROSSI, Institutul National de Cercetari Metrologice, Torino, Italia

COORDONATORI MASA ROTUNDA
HANNELORE RÖMICH, Institutul de Arte Frumoase, Universitatea din New York, SUA
MATHIAS STRLIC, Universitatea din Londra, Marea Britanie
DANIELA TARNITA, Universitatea din Craiova, Romania

Back